קופונים פעילים כעת:

5 טיפים כדי לגרום לחברים שלך להיות חסכנים איתך

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מחקרים רבים הראו שאנו נוטים לעשות דברים על סמך הדוגמאות שהביאו חברינו. כשהחברים שלנו אוכלים יותר מדי, אנחנו אוכלים יותר מדי, וכשהחברים שלנו מבזבזים יותר מדי, אנחנו מרגישים שמקובל יותר גם לנו לבזבז יותר מדי. אם קבוצת החברים שלך נקלעה לתלם שבו אתה לא מרגיש בנוח עם הסכום שאתה מוציא או מהסדר העדיפויות הפיננסי של הקבוצה שלך, אתה יכול לעזור להוביל את הדרך עבור אחרים על ידי ביצוע שינויים משלך. ביצוע מהלכים לשינוי לטובה יכול לעורר את החברים שלך להסתכל על החיים הפיננסיים שלהם ולהתחיל לבצע שינויים משלהם. הנה 5 טיפים נהדרים שיעזרו לעורר שינוי מסוים:

1. היו כנים עם החברים שלכם

אם היו לך שינויים בחייך לאחרונה שהשפיעו על הכספים שלך, חשוב להיות כנה וכנה לגבי אלה. אובדן מקור הכנסה או העלאת הוצאות אחרות היא סיבה מוצדקת בהחלט להעריך מחדש את האופן שבו אתה מוציא את כספך – וכך גם לגלות כי תשלום של המינימום בלבד ישאיר אותך בחוב כרטיס אשראי עד גיל עשרת אלפים שנה . להיות גלוי ומצחיק לגבי זה עוזר לנווט את החברים שלך בכיוון הנכון, כך שהם פחות נוטים לראות אותך כמקרה חבל ויותר נוטים להסכים איתך שאלו הם סדרי עדיפויות טובים.

2. לעודד עבור הפעילויות הזולות

אתה יכול לעזור לגלגל את הכדור על ידי חיפוש אקטיבי והצעת דברים שכיף לעשות וגם לא יקרים לעשות. ואל תנסו להפוך מיד כל בילוי עם החברים שלכם לזול; על ידי החלפה איטית של יציאות יקרות ביציאות זולות, זה יהפוך לשינוי הרבה יותר טבעי. זה כמו הטריק הישן של להפסיק את החלב המלא של הילדים על ידי דילולו הדרגתי ב-2% – אם השינוי איטי, לא תשים לב אליו כלל. הרעיון הוא שאתה יכול להציע אותם לארוחת ערב במקום לצאת בלילה שאתה בדרך כלל אוכל במסעדה; אתה יכול בקלות להאכיל ארבעה בבית במחיר של אחד במסעדה נחמדה.

3. להיות הנורמלי החדש

אתה יכול להוות דוגמה טובה לחברים שלך על ידי כך שתראה להם שיש דרך אחרת לחיות ולהנות מבלי לבזבז המון כסף. הפוך לדוגמא החיה ל"נורמלי" החדש. אתה יכול לעזור להם לראות לפי ההרגלים היומיומיים שלך שהם יכולים לשנות את דפוסי ההוצאות שלהם ועדיין יש להם חיים מלאים ונפלאים. אם אתה נהנה לארוז את ארוחת הצהריים שלך, ולא מראה שמץ של צער על עצמך, הם יתרגלו להרגלים החדשים שלך.

4. היו כנים לגבי מה שאינכם יכולים להרשות לעצמכם

סביר להניח שחלק מהחברים שלך יקבלו השראה ללכת בעקבות הדוגמה שלך – אבל זה מפחיד לעשות זאת אם אתה האדם הראשון בקבוצה שלך שאומר, "אתה יודע, אני מעדיף לא לבזבז הכל בארנק שלי על משקאות היום בלילה." להיות מקדימה לגבי אי יכולת להרשות לעצמך משהו – שוב, בצורה מצחיקה וקלילה כדי להימנע מסיבות רחמים – נותן לאחרים את ההזדמנות לצלצל ולהגיד, "כן, גם אני לא יכול". כל עוד יש לך רעיון או פתרון אחר להציע, זה ימנע מהטון להתערער. אתה רוצה להימנע מלתת לחברים שלך את הרושם שהתוכנית החדשה שלך לחסכון בכסף היא לשבת בבית ולא לעשות כלום.

5. ציין מילים מפחידות כמו "תקציב" או "חיסכון"

זו שוב דוגמה לכך שאחרים ירגישו בנוח על ידי היותם הראשונים להתנדב. אם אתה מזכיר כלאחר יד שאתה מנסה לא לחרוג מ"תקציב הבגדים" שלך החודש, או שאתה מכניס כסף נוסף לחיסכון עבור מקדמה על רכב, זה יקל ופחות מוזר עבור החברים שלך להזכיר שגם הם עושים את אותו הדבר. אחד החברים שלי אמר לאחרונה, בהתרגשות, "אני יודע שאתה תהיה כל כך גאה בי! אנחנו הולכים לחסוך את המשכורת שלי בקיץ הזה כדי שנוכל לקנות מכונית במזומן בסתיו". ואני באמת הייתי גאה בה – אבל היא ידעה שזה בטוח להתפאר בפניי על זה כי ציינתי שאני בעצמי חוסכת לקניית מכונית במזומן.