קופונים פעילים כעת:

הוצאות נסתרות בקניית ג’קוזי

הקיץ כמעט כאן, ואולי אתה סוף סוף מוכן לקבל את הג’קוזי הזה שחלמת עליו. בין אם אתם עורכים מסיבה או רוצים ערב רגוע במים החמים, ג’קוזי יכול להיות תוספת נהדרת לבית שלכם. אבל, כאשר רוכשים ג’קוזי, ישנם מרכיבים רבים, החל מחשמל, פרטיות, גינון, יסודות, תחזוקה ועוד. אז אין הפתעות כשאתה מבצע את הרכישה שלך, הנה כמה הוצאות נסתרות בקניית ג’קוזי.

התקנה חשמלית

הבנת איזה ג’קוזי אתה רוצה ואיפה אתה רוצה לשים אותו. עכשיו הגיע הזמן להבין את כל הרכיבים החשמליים עבור ההתקנה שלך. אתה יכול למצוא מידע זה במדריך למשתמש שלך או באתר האינטרנט של יצרן הג’קוזי. יהיו דרישות 110-120V או 230-240V.

 

אמבט וולט גבוה יותר יחמם את המים מהר יותר, יעניק יותר כוח לסילונים ותמחזר את המים שלך מהר יותר. יש להם גם אפשרויות נוספות כמו בועות, אורות ומוזיקה. ישנן אמבטיות “Plug and Play” 110v שעובדות היטב, אבל אין להן את הכוח הטיפולי הטוב ביותר. ג’קוזי זה זקוק בדרך כלל לשקע ספציפי אך ורק עבור הספא.

 

החיסרון באמבטיות בעלות וולט גבוה יותר הוא שהן דורשות חשמלאי. הם יצטרכו להפעיל חוט קשיח לאמבטיה מהפאנל הראשי או המשנה. הפאנל ידרוש גם תיבת מתג GFCI, שבה העלות יכולה להסתכם בכמה מאות שקלים. שוב, המיקום של הג’קוזי ולוח החשמל שלך נכנס לתמונה כאן. אם ההשמה דורשת קידוח וחיתוך רב, עלויות החשמלאי יכולות לאלפי שקלים. זהו אחד המרכיבים היקרים והחיוניים ביותר בבעלות על ג’קוזי.

יסודות

אתה צריך לוודא שלג’קוזי שלך יש בסיס מוצק לשבת עליו. אם יש לך לוח בטון או משהו דומה, לבנים, חצץ דחוס או סיפון, כנראה שתצטרך להתקין חיזוקים מסוימים כדי לוודא שהוא שלם. אתה צריך הרבה מקום לג’קוזי שלך, ועל פי חוק, זה חייב להיות קומפקטי ומפולס לפני ההתקנה.

חשבון חשמל

התקנה חשמלית עשויה להיות הוצאה אחת, אבל מה לגבי חשבון החשמל החודשי שלך כדי להפעיל את הג’קוזי שלך? תשובה זו יכולה לנוע ותלויה במספר גורמים כגון טמפרטורת הג’קוזי, שימוש בג’קוזי, טמפרטורת חוץ ותעריפי שירות.

 

בהתבסס על המיקום שלך, מזג האוויר והטמפרטורה בכל ימות השנה, בתוספת ההגדרות של הג’קוזי שלך, העלאת החשבון שלך יכולה לנוע בין עשרות למאות שקלים נוספים. חודשי הקיץ והחורף ישתנו. חודשי החורף יהיו יקרים יותר לשמירה על הטמפרטורה.

 

החשבון שלך יכול להשתנות בהתאם להגדרות. הגדרות מסוימות כגון חיסכון, מצב יום, מצב חיסכון בדוד מים וטמפרטורה יכולות כולן להשפיע על החשבון שלך.

 

דבר נוסף שכדאי לזכור הוא לנקז את האמבטיה שלך. אם אתה ממלא אותו במים קרים, האמבט שלך צריך לעבוד זמן רב יותר כדי לחמם את המים החדשים לטמפרטורה שנקבעה. לכן, למרות שמומלץ להחליף מים כל שלושה עד שישה חודשים, קחו בחשבון את השינוי הזה כשהחשבון שלכם מגיע.

אדריכלות נוף

האם יש לך נקודה ספציפית בראש לג’קוזי שלך? מיקום הג’קוזי החדש שלך ישפיע על העלות הכוללת וההנאה שלך לאחר התקנתו. הקפד לקחת בחשבון פרטיות. האם יש לך שכנים בקרבת מקום שיוכלו לראות אותך בזמן שאתה נרגע בג’קוזי שלך? האם כבר יש לך גדר בחצר האחורית שלך או מסביב למרפסת שלך במקום שבו אתה רוצה להתקין אותה?

 

אם אין לכם מחשבה על אזור מבודד ופרטי, ישנן אפשרויות משתלמות שתוכלו למצוא בחנות שיפוץ בית. לדוגמה, אתה יכול להשתמש בהקרנות חיצוניות, וילונות או בד.

זכור את המיקום שלך ומצא איזו אפשרות מתאימה לך ביותר.

מסננים, כימיקלים וחומרי תחזוקה אחרים

הוצאות נסתרות אחרות בקניית ג’קוזי כוללות את עלות האחזקה. שמירה על הג’קוזי שלך נקי ומעודכן בתחזוקה היא הכרחית כדי לשמור על פעילותו לטווח ארוך. בהתאם לסוג הג’קוזי שתבחר, עלות הכימיקלים שלך עשויה להשתנות. עם זאת, שמירה על ג’קוזי ברמה בסיסית עולה בדרך כלל כ-100 ש”ח לחודש.

 

כמו כן, תצטרך לנקז ולנקות את החלק הפנימי של הג’קוזי שלך כל שלושה עד ארבעה חודשים. מדי פעם תצטרך גם להחליף את המסננים. שוב, העלויות יהיו תלויות בג’קוזי שתבחרו.