קופונים פעילים כעת:

איך להתמקח (בדרך הקלאסית!) ולחסוך כסף גדול?

עבור הרבה אנשים, התמקחות היא מילה גסה. אנשים רבים חושבים שזה מביך לנהל משא ומתן. אנחנו כאן כדי להגיד לך שזה לא חייב להיות! אתה יכול להתמקח בנימוס וללכת משם עם מציאה מצוינת. ונחש מה? אף אחד לא ישפוט אותך על זה!

בין אם אתה צריך לנהל משא ומתן על חשבון סלולרי נמוך יותר או רוצה עסקה טובה יותר בטלוויזיה שאתה עומד לקנות; נראה לך איך להתמקח בדרך הנכונה. אין בושה לחסוך כסף, אז בואו נעשה את זה! אתה במרחק דקות ספורות מלהיות מקצוען מתמקח!

דברים שתמיד ניתנים למשא ומתן

כשזה מגיע למיקוח, מה זה משחק הוגן? התשובה הקצרה היא כמעט הכל! אתה יכול אפילו להתמקח אצל הוטרינר. אם יש לזה מחיר, סביר להניח שתוכלו לשאת ולתת עליו, אבל הנה כמה מהדברים שבדרך כלל יש להם מובנה מרווח התנועות:

 • מנויי כבלים
 • תוכניות טלפון סלולרי
 • מכוניות
 • מכשירי חשמל
 • דמי חבר
 • רְהִיטִים
 • כל דבר במכירת חצר
 • פריטים משומשים למכירה באינטרנט
 • תעריפי מלונות (התקשרו במקום להזמין באינטרנט!)

ריבית כרטיסי אשראי תמיד עומדת גם למשא ומתן. לבקש תעריף נמוך יותר יכול ממש לחסוך לך אלפי שקלים ולעזור לך לשלם את החוב הרבה יותר מהר!

עכשיו כשאתה חושב על כמה מהדברים שאתה יכול לתרגל עליהם את כישורי ההתמקחות שלך, בואו נגיע לטיפים! אנחנו עומדים לחלוק שש דרכים פשוטות שבהן תוכל להתמקח בדרך הקלאסית (והפרקטית).

בקשו מהחנויות להתאים מחיר

לפני שתצאו למסע הקניות הבא שלכם, ערכו מחקר קטן! חפש בכמה קמעונאים שונים את הפריט שאתה מתכנן לקנות וצלם צילומי מסך של המחירים המקוונים שלהם. לפעמים, המחיר המקוון נמוך מהמחיר בחנות, אבל אם אתה צריך לשלם עלויות משלוח או להמתין שבועות עד שההזמנה שלך תגיע, זה יכול להיות רע!

אבל, אם תראה לקופאית את צילומי המסך האלה עם מחירים מקוונים נמוכים יותר, הם יתאימו למחיר תשע פעמים מתוך עשר. חלק מהחנויות אפילו יעניקו לך הנחה נוספת!

התמקח על פריטי בונוס אם אינך יכול לקבל ירידה במחיר

הנה טכניקת התמקחות ידועה מעט. אם אתה לא יכול לגרום לעסק לרדת במחיר, בדוק אם הם יכולים לעשות משהו אחר בשבילך! לדוגמה, אם אתה לא יכול לגרום לחנות לרדת במחיר הטלוויזיה, שאל אם הם יהיו מוכנים לתת לך רמקולים בחינם במקום זאת. אתה קונה רכב משומש? בקשו מהם להכניס שנה חינם של החלפות שמן.

תתפלאו באיזו תדירות הטכניקה הזו עובדת, והיא באמת מנצחת! אתה עוזר לאיש מכירות לעשות עסקה (וכנראה להרוויח עמלה), ואתה הולך עם עסקה טובה יותר, אז אל תתביישו! רק תוודא שפריט הבונוס שאתה מתמקח עליו הוא משהו שבאמת תשתמש בו!

הצעה לשלם במזומן היא אחת הדרכים הטובות ביותר למיקוח

הטיפ הזה הוא הגביע הקדוש של ההתמקחות! בעוד שכמעט כולם תחת השמש מקבלים כרטיסי אשראי או Apple Pay עכשיו, מזומן עדיין המלך. אז בפעם הבאה שאתם מנסים לשאת ולתת על מחיר נמוך יותר, הציעו לשלם במזומן. זה עובד טוב להפליא על פריטים יקרים יותר. 

ועסקים קטנים רבים יותר מוכנים לנהל משא ומתן אם אתה מציע כסף עבור רכישות קטנות יותר. כל החלקת כרטיס עולה לבעל עסק קטן, כך שאם אתה משלם במזומן, הוא גם יחסוך כסף. האם שמת לב שהרבה תחנות דלק מציעות מחיר מזומן נמוך יותר ומחיר כרטיס גבוה יותר? בגלל זה!

בקשו לדבר עם מנהל

לפעמים אתה צריך לדבר עם מנהל אם אתה מנסה לנהל משא ומתן על ירידת מחיר. הסיבה לכך היא שחברות רבות אינן נותנות לצוות שירות הלקוחות שלהן את החופש או הסמכות לקבל החלטות אלו.

לכן, אם אתה מגלה שאתה לא מגיע לשום מקום, אל תפחד לבקש לדבר עם מפקח או מנהל שיש להם את הכוח להציע הנחות וקופונים. רק תהיה אדיב כשאתה מבקש! זה מביא אותנו לעצה הבאה שלנו.

תמיד היה מנומס ואדיב כשאתה מתמקח

בעת משא ומתן, פעל תמיד לפי כלל הזהב: התייחס לאחרים כפי שאתה רוצה שיתייחסו אליך. הנה כמה טיפים:

 • עשה – אמור בבקשה ותודה, חייך, היה סבלני, וצא מהדרך כדי לאפשר ללקוחות אחרים לקבל עזרה בזמן שאתה מחכה לתשובה.
 • אל תעשה – הרם את הקול שלך, השתמש בשפה גסה, איומים, התנהג בגסות כלפי לקוחות אחרים, או תשכח לומר תודה.

להיות נחמד זה הדבר הנכון לעשות, מה שגורם לך להרבה יותר סיכוי להשיג עסקה טובה יותר. אז אם אתם זוכרים רק טיפ אחד מהפוסט הזה, זכרו את זה!

היו בטוחים בעצמכם, והיו מוכנים ללכת

אוקיי, אחרון חביב, הנה טיפ של שניים באחד! עם כל העצות האחרות האלה, אתה צריך להרגיש בטוח בהתמקחות. היו מנומסים אך ישירים. בלי מכפלה ובהכשה, רק תגיד למה אתה מתכוון ובקש מה שאתה צריך! ביטחון עצמי משתלם. ואם אינך יכול להשיג את העסקה שאתה צריך, היה מוכן ללכת. איך הפתגם הישן הזה הולך? שים את הכסף שלך איפה שהפה שלך.

אנו מקווים שהטיפים הללו יעזרו לך להשיג כמה עסקאות מדהימות ולהרגיש בטוחים יותר בפעם הבאה שתצטרך לנהל משא ומתן. אין בושה לחסוך כסף, אז אל תרגיש מובך! יש לך את זה.