קופונים פעילים כעת:

ויכוחי כסף נפוצים בין זוגות וכיצד להתמודד איתם (חלק ג')

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

תמיכה משפחתית בעבר, בהווה ובעתיד

למרות שהעלות המדויקת של גידול ילדים משתנה בהתאם למקום מגוריכם, ה-USDA מעריך שמשפחה דו-הורית בעלת הכנסה בינונית יכולה לצפות להוציא בין 12,800 דולר ל-14,970 דולר לילד, לשנה. לא פלא שזוגות רבים רבים בשאלה האם להביא ילדים לעולם ומה לעשות איתם ברגע שהם מגיעים.

אתה ובן זוגך צריכים להסכים על כמה לתקצב ילד או ילדים וכמה זמן לספק תמיכה לילדים שלך. למרות שהנתונים של USDA מניחים שהורים מפרנסים את ילדיהם מגיל לידה ועד גיל 18, מבלי לשלם עבור קולג', הורים רבים נשארים לתמוך בילדיהם גם בבגרותם. חשוב לשבת עם בן הזוג ולהכין תוכנית כלכלית כשיהיו לך ילדים.

לא רק ילדים אתה עלול להילחם עליהם. אתה ובן זוגך יכולים לא להסכים כשמדובר בטיפול בבני משפחה מזדקנים או חולים, וייתכן שאחד מכם מתכנן שאמא ואבא שלך יעברו לגור בשלב מסוים. אם זה המקרה, עליך לחלוק את הרגשות האלה עם בן הזוג שלך במוקדם, ולא במאוחר.

פתח תוכנית

לפני שתביאו ילדים לעולם או תחליטו שקבוצה אחת של הורים תעבור לגור, שבו יחד ותעצבו תוכנית להוצאות עתידיות. בדוק אם תוכל להרשות לעצמך ילד מההכנסה הנוכחית שלך, או אם אחד מכם מפסיק לעבוד כדי לטפל בילדים. דנו כיצד אתם מתכננים לחסוך למכללה של ילדיכם, אם בכלל, והאם (או כמה) עליכם לחסוך כדי לטפל בהורים חולים בעתיד.

להיעזר במתכנן פיננסי הוא רעיון טוב. המתכנן יכול לבחון את מצבך הפיננסי הנוכחי ולהמליץ ​​על תוכניות חיסכון במכללה וחשבונות חיסכון אחרים, בהתבסס על מה שאתה עשוי להזדקק לו בעתיד.

חוב עבר, נוכחי או עתידי

כמה חובות כל אחד מכם מביא למערכת יחסים, כמו גם היחס שלכם להתמודדות עם זה, יכולים להיות מקור למחלוקת. כמו בעניינים פיננסיים אחרים, גם לך ולבני הזוג שלך יכולים להיות חשיבה שונה בכל הנוגע לחובות, מהאם מקובל לשאת יתרת כרטיס אשראי ועד האם כדאי למהר לשלם את חובות הלוואות הסטודנטים שלך. במקום להילחם על חובות, אתה רוצה להיות כנה וישר לגבי עמדותיך ונטל החוב האמיתי שלך, ולתכנן תוכנית שתעזור לך להפחית או לחסל את החובות שלך.

עבדו יחד כדי לשלם את זה

כאשר אתה חלק מזוג, האדם השני במערכת היחסים לא לוקח על עצמו באופן אוטומטי אחריות על כל חוב שאתה מביא לשותפות. למעשה, כל חוב שאתה מביא למערכת יחסים נשאר באחריותך הבלעדית, גם לאחר שהתחתנת. זה לא אומר שאתה והשותף שלך לא יכולים לעבוד יחד כדי למצוא תוכנית החזר חובות המתאימה ביותר לתקציב המשותף שלכם. אחרי הכל, הגשת תוכנית משותפת להפחתת החוב יכולה לעזור לכם לעבוד יחד כדי להשיג מטרות פיננסיות אחרות, כמו זכאות משכנתא משותפת ורכישת בית.

בואו יחד עם אסטרטגיית תשלום חוב. אתה יכול להחליט להתמודד תחילה עם כל חוב צרכני, ולהעביר חלק ניכר מההכנסה שלך לחובות בכרטיס אשראי. ברגע שזה השתלם, אתה יכול להתמקד בהלוואות הסטודנטים שלך ובחובות פחות יקרים אחרים.

אם לאחד מכם יש יותר חוב מהשני, נסו לא להתרעם על אותו אדם. הדבר החשוב הוא ששניכם עובדים יחד עכשיו כדי לשלם את החוב כדי שתוכלו להתקדם בחייכם הפיננסיים.

שמור דברים מסוימים בנפרד

הטינה יכולה לגדול אם אתה מרגיש מחויב לקחת אחריות כלשהי על החוב של בן הזוג שלך, או להיפך. זה בסדר להפריד את הדברים ולהפוך כל אדם לאחראי להחזיר כל חוב שנלקח לפני שהתכנסתם.

גם אחרי שאתם ביחד, אל תרגישו שאתם צריכים לקחת על עצמכם חובות עבור בן הזוג. חתימה משותפת על הלוואה מסכנת אותך כלכלית, במיוחד אם לשותף שלך יש היסטוריה של דילוג על חובות. הסכימו בהתחלה שלא תחתמו יחד על הלוואות, אלא אם שניכם נהנים מהן.

תוכנית לחובות משותפים

אם בכל זאת תחליט לקחת משכנתא או הלוואה גדולה אחרת עם השותף שלך, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי למזער ויכוחים ולמנוע בעיות לצוץ בעתיד. ראשית, מומלץ להמתין עד שתהיה לשניכם ציון אשראי טוב לפני שתגיש בקשה למשכנתא. גם אם לאחד מכם יש ציון מעל 800, אם השני הוא 550, לא תקבלו את התעריפים הטובים ביותר על הלוואה.

זה לא נשמע רומנטי, אבל עריכת הסכם שותפות לפני שאתה לוקח הלוואה או קונה בית יכול להגן על שניכם בטווח הארוך. ההסכם, הנקרא לפעמים קדם נישואין לרכישת דירה, מתאר מי אחראי למה ומה יקרה אם הדברים לא יסתדרו בין שניכם. לכתוב משהו בכתב ולחתום על הקו המקווקו יכול לחסוך לשניכם הרבה כאב ראש אם דברים לא מסתדרים או אם פתאום תצטרכו למכור את הבית.

מילה אחרונה

המחשבה לדבר על כסף, במיוחד עם מישהו שאתה אוהב, עלולה לגרום לך מאוד לאי נוחות. לפי סקר שנערך על ידי וולס פארגו, 44% מהאנשים דירגו את הכספים האישיים כנושא הקשה ביותר לדבר עליו. אנשים רבים יעדיפו לדבר על מוות, פוליטיקה ודת ולא על מה שהם מרוויחים, מוציאים או חייבים.

עם זאת, אם אתה רוצה לנהל מערכת יחסים ארוכה ומאושרת עם מישהו, אחד הדברים הראשונים שאתה צריך להתגבר עליו הוא הפחד שלך לדבר על כסף. לתת לחששות פיננסיים לבעבע מתחת לפני השטח מוביל למריבות – ובמקרים רבים, ריבים אלו מובילים לפרידות או לגירושים.