קופונים פעילים כעת:

כיצד ליצור תקציב מינימליסטי המתאים לאורח החיים שלך?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

בואו נדבר על תקציב ומינימליזם. מינימליזם זה לא רק לצמצם את כל הדברים שאתה קונה ולהרפות מפריטים. אתה יכול גם לשלב את זה בכספים שלך. הרעיון פשוט. אתה מבין מה אתה באמת צריך כדי לצמצם בהוצאות מיותרות. תקציב מינימליסטי יכול לעזור לך לקבוע את הדברים החיוניים שלך, ולעזור לך לשנות את הרגלי ההוצאות שלך.

 

אבל איך עובד תקציב מינימליסטי? בואו לחפור ולגלות איך בדיוק לשלב תקציב מינימליסטי ומינימליזם בכספים שלכם.

מהו תקציב מינימליסטי?

מינימליזם פירושו לזהות ולהבין מה אתה הכי מעריך לא רק בחפצים הפיזיים שלך, אלא גם בחייך. לדברי ג'ושוע בקר, סופר ותומך מינימליסטי, מינימליזם הוא הסרה מכוונת של הדברים שמסיחים אותנו מחיינו כדי שנוכל להתמקד במה שהכי חשוב לנו.

 

פירוש הדבר יכול להיות לבלות יותר זמן בנסיעות, לעבוד על הקריירה שלך או לבלות עם המשפחה שלך. וזה מושג שניתן ליישם בקלות בתקציב.

 

תקציב מינימליסטי הוא כאשר אתה נפטר ממה שאתה לא צריך כדי לפנות מקום ליותר ממה שאתה מעריך. על ידי היפטרות מהוצאות מיותרות אתה מפנה מקום לדברים שאתה מעריך, כמו השקעה ב-IRA שלך או חיסכון עבור מקדמה על בית.

למי מתאים תקציב מינימליסטי?

כל אחד יכול לקבל תקציב מינימליסטי. אבל זה טוב במיוחד לאנשים שרוצים לקצץ בהוצאות שלהם או להקים מערכת תקציב חדשה. אם ניסיתם לקצץ בהוצאות אבל מוצאים את עצמכם מבצעים הרבה רכישות, אז כדאי לבדוק תקציב מינימליסטי.

 

כשאני מוצא את עצמי רוצה לקנות משהו בזמני, אני מגלה ששימוש בגישה מינימליסטית עוזר לי להבין אם אני באמת צריך את זה או לא. זיהוי הערכים שלך ולראות לאן הולך הכסף שלך ומדוע הוא הולך לשם יכול לעזור לך לתעדף את הרגלי ההוצאות שלך.

מהם היתרונות של תקציב מינימליסטי?

כשזה מגיע ליתרונות שלו, תקציב מינימליסטי עוזר לך להבין לאן אתה רוצה שהכסף שלך ילך ומדוע. זה יכול לעזור לך להפחית את ההוצאות החודשיות שלך ואפילו יכול לפשט את החיים הפיננסיים שלך.

 

זה מאלץ אותך להסתכל על מה שאתה מוציא ולשאול מדוע אתה קונה את הפריט המסוים הזה. אם הפריט הזה לא תואם את המטרות והערכים הגדולים יותר שלך, אז זה לא בשבילך. יתרון נוסף הוא שאם תוציא פחות, תוכל לחסוך יותר או לצאת מהחובות.

כיצד ליצור תקציב מינימליסטי

אז האם אתה מוכן לפשט את השגרה ואת הכספים שלך עם תקציב מינימליסטי? הנה איך ליצור תקציב מינימליסטי ושיטות תקצוב שונות שיעזרו לך להתחיל!

 

1. זהה את המטרות שלך

הצעד הראשון ליצירת תקציב מינימליסטי הוא להבין את המטרות והערכים שלך. האם אתה רוצה לשלם את הלוואות הסטודנטים שלך? לשים יותר כסף לקראת הפרישה שלך? כמה מההוצאות שלך הן על דברים נחוצים? האם אתה באמת צריך לצאת לשתות כל יום שישי?

 

זיהוי סדרי העדיפויות שלך הוא כלי חיוני לחזור אליו כאשר אתה מתפתה לבזבז יתר. הז'קט החמוד הזה עשוי ללכת עם הנעליים שלך אבל האם הוא ייקח כסף מקרן הנסיעות שלך? או שאולי הז'קט הישן שלך נקרע ואינו ניתן לתיקון, ובמקרה זה מעיל חדש ויציב יהיה הכרח. שאילת שאלות מסוג זה יכולה לעזור לך להבין מהי הוצאה הכרחית התואמת את המטרות שלך.

2. רשום את ההוצאות שלך וקצץ בהוצאות מיותרות

ערכו רשימה של כל ההוצאות שלכם. ואני מתכוון לכל זה. כל המידע הזה מולך יכול באמת לגרום לך להבין עד כמה הוא מיותר.

 

זהה דברים מיותרים וקצץ בדברים האלה. דברים כמו שכר דירה, ביטוח, תשלומי רכב, הלוואות, בנזין, מצרכים, חשבונות טלפון ואינטרנט הם חיוניים. אבל ארוחות צהריים של יום חמישי וקפה הם כנראה דברים שאפשר לחיות בלעדיהם. שימו לב היטב למנויים.

 

במשך שנים קיבלתי מנוי חודשי למדבקות. בטח, זה היה רק ​​12 דולר לחודש והמדבקות היו חמודות, אבל כשראיתי כמה הוצאתי עליהן לאורך השנים וכמה מעט אני משתמש בהן, הבנתי שזה לא שימוש טוב בכסף שלי.

3. צמצמו ופשטו את החשבונות שלכם

לרבים מאיתנו אין רק הרבה דברים. יש לנו גם הרבה חשבונות, בין אם זה חשבונות דואר אלקטרוני, חשבונות מדיה חברתית, או אפילו חשבונות פיננסיים. ולמרות שיש יתרונות לניהול חשבונות נפרדים לדברים כמו החסכונות והעסקים שלך, לפעמים זה יכול להיות מכריע.

 

אתה עלול אפילו לשכוח שפתחת חשבון או אפליקציה. במקום זאת, נסה לרכז כמה שיותר מהחשבונות שלך עבור התקציב המינימליסטי שלך. חפש מוצרים פיננסיים המציעים לך שירות חיסכון, בדיקות והשקעות באפליקציה אחת.

 

וכמובן, אם יש לך כרטיס אשראי, זה הזמן להיפרד. פריצת כרטיסי אשראי עובדת עבור אנשים מסוימים, אבל עבור רובנו זה לא יעיל והגרוע מכל, מכניס אותנו לחובות.

4. ערכו תקציב שמתאים לכם

כדי לגרום לתקציב מינימליסטי לעבוד, אתה צריך למצוא תקציב שמתאים לך.

 

מערכת תקצוב פופולרית אחת היא כלל 60/30/10. מערכת זו מצוינת למי שרוצה לחסוך יותר כסף או להתמודד עם החוב שלהם. זה מפרק את ההוצאות שלך לשלוש קטגוריות שונות. לדוגמה:

 

60% מהמשכורת שלך הביתה ילך לחסכונות שלך או לתשלום החוב שלך או אפילו לחשבון ההשקעה שלך.

30% יושקעו על הצרכים שלך, כמו מזון, דיור ועלויות תחבורה.

10% מיועדים להוצאה לפי שיקול דעת. זה יכול לכלול בידור, נסיעות ואכילה בחוץ.

אינך צריך להשתמש במערכת הזו כדי לקבל תקציב מינימליסטי, אבל אם אתה רק מתחיל, זה יכול לעזור לך להישאר על המסלול ולוודא שעיקר ההכנסה שלך מושקע על הדברים החיוניים.

5. תחשוב על כל רכישה שאתה מבצע לפני שאתה מבצע אותה

לאחר שתגדיר תקציב, הגיע הזמן להתייחס ברצינות למה שאתה קונה. אם אתה רוצה לקנות משהו, תחשוב על זה קודם. שקול את הערכים שזיהית בשלב הראשון.

 

האם הרכישה הזו תואמת את המטרות שלך? אתה באמת צריך את זה? אם לאחר שבוע התשובה היא כן, אז קדימה בצע את הרכישה הזו. הדבר החיוני הוא להפסיק לבצע רכישות בוז.

6. הפוך את התשלומים שלך לאוטומטיים

דרך נוספת לפשט את חייך היא להפוך את התשלומים שלך לאוטומטיים. יש לזה כמה יתרונות. ראשית, זה מבטיח שהחשבונות העיקריים שלך ישולמו מדי חודש כדי שלא תקבל עמלות איחור.

 

ושנית, זה אומר דבר אחד פחות לחשוב עליו בכל חודש — מה שמפנה את הזמן והאנרגיה שלך לבזבז על דברים אחרים בחייך. אוטומציה של ההפקדות, החשבונות וההשקעות שלך היא צעד מפתח לתקציב מינימליסטי!

7. הוצא פחות ממה שאתה מרוויח

זה אולי השלב האחרון, אבל זה כנראה השלב החשוב ביותר. תפסיק לנסות לעמוד בקצב של בני הזוג ג'ונס ולחיות לפי האמצעים שלך. למעשה, אם הערכתם את הרגלי ההוצאות והערכים שלכם, כנראה שזיהיתם דברים שאתם אפילו לא צריכים.

 

אתה לא צריך את כל הדברים שאתה חושב שאתה צריך. זוכרים שמה שאמרתי קודם על מינימליזם הוא על הסרת דברים מהחיים שלך כדי לפנות מקום לדברים שאתה מעריך? הוצאה פחות מאפשרת לך לעשות בדיוק את זה על ידי לא להוסיף עוד בלאגן בחייך ובמקום זאת לשים כסף על דברים שהם חיוניים ובעלי ערך עבורך.

הפוך את החיים לפשוטים עם תקציב מינימליסטי!

ישנם יתרונות רבים לתקציב מינימליסטי, כולל תשלום חובות, קיצוץ בהוצאות ופחות עומס בחיים. על ידי הבנת סדרי העדיפויות שלך, הגדרת תקציב ופישוט החשבונות הפיננסיים שלך, אתה יכול להשקיע פחות זמן בדאגה להוצאות יתר ויותר זמן על הדברים שאתה אוהב לעשות.